Z ostatniej chwili

Wymuszanie jedzenia przez psy!

Psy to zwierzę, które kocha, a przynajmniej lubi chyba każdy. Są lojalne, przyjazne, chcą się często bawić i zawsze cieszą się na widok człowieka. Jednak bardzo często na pewno widzieliście jak wasz czy też pies waszego przyjaciela siedział przy zastawionym stole i patrzył na was błagającym wzrokiem. Równie często zdarza się, że pupil potrafi szczekać tak długo, dopóki nie otrzyma ulubionego smakołyku. Niestety, ale tego rodzaju praktyki oraz zachowanie doskonale opanowały nasze sprytne i mądre psiaki, po to, aby wymuszać na nas dawanie im tego, czego chcą, w tym między innymi ich ulubionego jedzenia. Pytanie więc jakie są skuteczne metody, aby zapobiegać takim wymuszeniom jedzenia przez psy? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na temat, przeczytaj go koniecznie!


Zacznijmy od tego, że zdecydowanie najbardziej znaną oraz najczęściej powtarzaną metodą jest chyba ta, która polega na tym, aby psa ignorować, choćby nie wiadomo co się działo. W tym przypadku to nie ważne czy jest szczeniak czy też już dorosły pies, ale najważniejsze jest to, że jego właściciel nie może poddać się presji i pod żadnym pozorem nie powinien ulegać swojemu pupilowi, w związku z tym, tak często przy opisach różnych ras psów wspominane jest, że dana rasa czworonoga potrzebuje silnego opiekuna, który będzie umiał sobie poradzić z upartym psem.


Generalnie rzecz ujmując to ignorować naszego psiaka możemy na kilka sposobów. Między innymi właściciel może na przykład siedzieć sobie bezczynnie i nie zwracać na psa żadnej uwagi. Kolejnym sposobem jest stworzenie sytuacji, kiedy opiekun siedzi i podchodzi do niego chcący czegoś pupil i to właśnie w tej sytuacji człowiek wstaje i „odwracając się na pięcie” wychodzi z pokoju. Niesamowicie istotne jest, aby w momentach szczekania pupila i jego aktywnego wymuszania, nie krzyczeć pod żadnym pozorem na naszego czworonoga ani też nie reagować agresją, ponieważ wzmocni to tylko jego zachowanie, ponadto może spowodować złe skojarzenia. A takiej sytuacji oraz reakcji zdecydowanie chcemy uniknąć, ponieważ nie chcemy stracić zaufania oraz dobrych relacji z naszym pupilem.


Jednak ignorowanie to nie jest jedyna metoda. Możemy także spróbować wymiany, czyli dawania czegoś psu, co odwróciłoby jego uwagę. Jednak powinniśmy koniecznie pamiętać, że nie jest to ani łatwe ani proste, ponieważ pies może szybko się znudzić ”zastępnikiem” i znów zacząć skomleć przy stole. Musimy być świadomi, że taki sposób radzenia sobie z tym problemem wymaga od właściciela szkolenia od czasów szczenięcych. Przede wszystkim zaczyna się ono od nagradzania psa za pozostawaniu na swoim posłaniu praktycznie za każdym razem, gdy siedzimy przy stole. Dopiero z czasem na stole zacznie pojawiać się jedzenie i wraz z nagradzaniem psa za pozostawanie na posłaniu nauczy się on, że jest to dobrym zachowaniem. 

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie dowiesz się jak prawidłowo karmić swojego psa oraz porady dotyczące pielęgnacji psów. Również poradnik jak wybrać się z psem w podróż. Zapraszamy :)

Często czytane

Dieta BARF, czyli surowe mięso i kości dla naszego psa
Dieta dla naszego psa, podać mu suchą karmę czy może domowy obiad?
Czekolada niebezpieczna dla psa

Świeże newsy branżowe

Czesanie psa!
Stretching mięsni u psów
Z psem za granicę!
© Copyright mbp-brzeziny. All Rights Reserved.