Z ostatniej chwili

Czego nie może jeść pies?

Bardzo często słyszy się o tym, że pies nie może jeść wielu rzeczy, jednak co to właściwie jest? Jakich produktów nie może spożywać nasz pupil? No cóż bardzo często na naszych stołach możemy znaleźć takie produkty jak kawa, alkohol, czekolada czy owoce. W przypadku jednak, gdy posiadamy psa, to właśnie między innymi tych rzeczy musimy pilnować, bo zjedzenie ich przez naszego pupila może skończyć się bardzo źle. Poniżej znajdziesz krótki poradnik dotyczący tego, czego nie mogą jeść psy.

Zacznijmy od ziemniaków, ponieważ jest to produkt, który bardzo ciężko trawią psy. W związku z tym powinniśmy je podawać jedynie od czasu do czasu oraz najlepiej w formie puree. Poza ziemniakami czworonogi bardzo źle trawią także chleb, przez co długo zalega on w ich żołądkach, w konsekwencji czego prowadzi to potem do zaparć oraz gromadzenia nadmiernej ilości gazów. Chyba każdy także wie o tym, że psom nie wolno podawać czekolady, ponieważ zawiera ona teobrominę, która jest dla psów trująca. Mimo to warto jednak przypominać, że psom ABSOLUTNIE nie wolno podawać czekolady. Ciekawe jest także to, że psom nie powinno dawać się także kości z kurczaka. Pomimo iż wielu właścicieli podaje swoim psom kości, jednak te z kurczaka są po rozgryzieniu na tyle ostre, że mogą zrobić naszemu zwierzakowi  ogromna krzywdę.

Powinniśmy także pamiętać, że o tyle, o ile dla szczeniąt mleko jest lekkostrawne, ponieważ posiadają one enzym, który ułatwia im trawienie tego produktu to wiele dorosłych psów traci jednak tę zdolności i wtedy wypicie nawet małej ilości mleka, może skończyć się biegunką. Dodatkowo okazuje się, że także kawa, a dokładnie kofeina jest dla naszych czworonożnych przyjaciół jest bardzo szkodliwa. Podobno już mała ilość kawy może powodować poważne zaburzenia ciśnienia. Koniecznie musimy pamiętać także o tym, że podobnie jak kotom, psom nie powinniśmy dawać cebuli, ponieważ zawiera ona bowiem toksyczną substancję tiosiarczan sodu, który może doprowadzić do anemii. Rzecz jasna niezalecany jest także czosnek, jednak jako że jest mniej szkodliwy, możemy go znaleźć w niektórych pokarmach dla zwierzaków. Oprócz tego winogrona czy rodzynki  posiadają substancje, które osadzają się na nerkach naszych pupili, dlatego ich też powinniśmy unikać. Jeśli chodzi natomiast o alkohol to po spożyciu alkoholu u zwierzęcia mogą wystąpić zaburzenia w oddawaniu moczu, zmiany w funkcjonowaniu układu nerwowego, osłabienie odruchów, zmiana zachowania. Mało tego, w gorszym wypadku dochodzi do utraty przytomności, śpiączki, a nawet zatrzymania akcji serca i śmierci. Nie zaleca się także podawania pieskom surowych jajek, ponieważ musimy się wtedy liczyć z możliwością zatrucia salmonellą, dlatego więc należy jajka wyparzyć.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie dowiesz się jak prawidłowo karmić swojego psa oraz porady dotyczące pielęgnacji psów. Również poradnik jak wybrać się z psem w podróż. Zapraszamy :)

Często czytane

Dieta BARF, czyli surowe mięso i kości dla naszego psa
Dieta dla naszego psa, podać mu suchą karmę czy może domowy obiad?
Czekolada niebezpieczna dla psa

Świeże newsy branżowe

Czesanie psa!
Stretching mięsni u psów
Z psem za granicę!
© Copyright mbp-brzeziny. All Rights Reserved.