Z ostatniej chwili

Dieta dla naszego psa, podać mu suchą karmę czy może domowy obiad?

Gdy już zaczniemy mieszkać z psem to nawet nie zorientujemy się, kiedy stanie się on ważnym członkiem naszej rodziny. Jednak poza wygodnym miejscem do spania naszym obowiązkiem stanie się także zorganizowania dla naszego pupila dobrej, zdrowej i smakującej mu strawy. I tutaj dla wielu początkujących właścicieli piesków pojawia się dylemat podać zwierzęciu suchą karmę i kawałek kiełbasy? A może jedzenie z puszki i ryż? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na temat tego jaka dieta będzie najlepsza dla psa.

Zacznijmy od tego jak i czym karmić naszego psa. Oczywiście w 100% decyzja o tym, czym żywić psa należy do właściciela, jednak do wyboru mamy kilka opcji, możemy zdecydować się na suchą karmę, specjalistyczną karmę weterynaryjną, a także na smakołyki z naszego stołu. Warto jednak przemyśleć to, jakie pożywienie będzie najlepsze, a przede wszystkim najzdrowsze dla naszego pupila. Jeżeli chodzi o suchą karmę to będzie ona odpowiednia jedynie wtedy, kiedy będzie dobrej jakości (pełnowartościowa i przeznaczona dla danego wieku). Trzeba jednak wiedzieć, że liczne doświadczenia i praktyka wykazują, że dodatek niewielkiej ilości oleju (np. z pestek winogron, oleju rzepakowego) do suchej karmy powoduje, że pies nie tylko zjada ją chętniej, ale też ma piękną, błyszczącą sierść.

Jeżeli natomiast myślimy o specjalistycznych dietach weterynaryjnych, czyli tzw. Karmach weterynaryjnych to są one stosowane wspomagająco w terapii jako lek, bądź tzw. karmy bytowe (codzienne, zwykłe). Zazwyczaj można  je kupić: u lekarza weterynarii,  w sklepie zoologicznym, hipermarkecie, a także Internecie. Koniecznie jednak zwróćmy uwagę na skład, termin przydatności, jakość i pochodzenie białka, dodatki chemiczne oraz obecność konserwantów sztucznych. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup niedużej ilości, którą będziemy stopniowo wprowadzać do naszego menu. Potem bacznie obserwuj swojego psa, ponieważ zwierzęta reagują na złą karmę uczuleniami. Natomiast jeżeli zdecydujesz się żywić psa tylko suchą karmą, pozwól mu zjeść coś z menu domowników, żeby przyzwyczaił się do innego rodzaju pokarmu.
Jeżeli chodzi o normalne produkty, które spożywają ludzie to najlepiej wprowadzać jako niewielki dodatek do karmy, stosowany od czasu do czasu (np. kawałeczki mięsa wymieszane z psimi chrupkami) albo jako nagrody przy okazji szkolenia. Powinniśmy jednak koniecznie pamiętać, że nie wszystkie resztki z naszego stołu nadają się dla psa, dlatego eliminujemy produkty mocno przyprawione, a także zawierające inne dodatki przetworzone oraz słodycze.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie dowiesz się jak prawidłowo karmić swojego psa oraz porady dotyczące pielęgnacji psów. Również poradnik jak wybrać się z psem w podróż. Zapraszamy :)

Często czytane

Dieta BARF, czyli surowe mięso i kości dla naszego psa
Dieta dla naszego psa, podać mu suchą karmę czy może domowy obiad?
Czekolada niebezpieczna dla psa

Świeże newsy branżowe

Czesanie psa!
Stretching mięsni u psów
Z psem za granicę!
© Copyright mbp-brzeziny. All Rights Reserved.